به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، نکته باحال در مورد پریسا تبریز اینه که آشنایی ایشون با دنیای رایانه ها و فناوری سایبری نه به دوران کودکی و نوجوونی ایشون که به دوران تحصیل اون در کالج برمیگرده با این حال تونسته خیلی زود به عنوان دهمین عضو تیم کوچیکی از هکرها که وظیفه شون تأمین امنیت نرم افزارهای گوگل بوده به جمع کارکنان این شرکت ملحق شه. تیمی که امروز به ۲۵۰ متخصص امنیتی پیشرفته.

پریسا تبریز

تبریز خیلی اهل مصاحبه نیس و تعداد عکسایی که از اون در اینترنت پیدا می شه، کمتر از انگشتان یه دسته.

ایشون که در حومه شهر شیکاگو بزرگ شده، بچه یه دکتر مهاجر ایرونی و پرستاری آمریکایی − لهستانیه.

اون که در سال ۲۰۰۷ به استخدام گوگل درآمده به خبرنگار ELLE گفته که در دوران کالج واسه اولین بار با کامپیوتر کار کرده و تا اون موقع وقتش رو با هنر، ورزش و رقابت با دو برادرش سپری می کرده. اون که در ریاضی و علوم استعداد داشته، بعد وارد دانشگاه ایلی نوی شده و کمی بعد هم علاقه به امور کامپیوتری در اون بیدار می شه.

پریسا تبریز به گروه هکرهای “کلاه سفید” تعلق داره که در مقابل هکرهای “کلاه سیاه” قرار دارن. کلاه سفیدا به سیستما نفوذ می کنن، اما از این نفوذ قصد بدی ندارن و هدفشون بررسی امنیت سیستم، شناسایی فضای خالیای امنیتی و ارتقای استواری سیستمه. اون توضیح میده که واسه استخدام به دنبال اونایی باید باشن که توانایی رخنه به بهترین سیستما رو داشته باشن، اما در عین حال اینقدر از نظر شخصیتی قوی باشن که بتونن در مقابل وسوسه پول مقاومت کنن و خریدنی نباشن.

پریسا-تبریز

الان شرکتا به کسائی که قادر به پیدا کردن باگا در سیستم باشن و اونا رو گزارش بدن، پول پرداخت می کنن. مثلا این مبلغ پیش گوگل، اون طور که تبریز میگه، از ۲۵ هزار تا ۶۰ هزار دلار متغیره.

بخشی که پریسا تبریز ریاست اونو بر مسئول د، بیشتر از ۳۰ هکر در اروپا و آمریکا رو شامل می شه که کارشون بررسی تهدیدات امنیتی به طور خاص مربوط به موتور جستجوی گوگل کرومه.

همین تیم بود که در سال ۲۰۱۱ متوجه هک شدن شرکت هلندی «دیجی نوتار» شد. هکرها در این حمله موفق به دزدیدن گواهینامه های امنیتی دیجیتال این شرکت و ارسال گواهینامه های جعلی شده بودن و اینطوری حساب جی میل صدها هزار کاربر ایرونی رو هک کردن.

پریسا تبریز با نگاهی به آینده از کم رنگ شدن اهمیت «رمز عبور» خبر میده. به گفته اون ورود به رایانه ها و حسابای کاربری از راه های فیزیکی صورت میگیره، مثل اثر انگشت که الان آیفو ن از اون بهره میگیره و این تازه شروع راه س.

وقتی پای شکاف جنسیتی و موقعیت زنان در محل کار به میان میاد، گوگل هم با مشکلات خاص خودش روبروست.

پریسا تبریز در بخشی از گفت وگویش به ندیده گرفتن زنان از طرف دنیای فناوری اشاره می کنه و میگه:

«من فکر می کنم که تلفنای همراه واسه مردان طراحی شدن، واسه این که اونا بزرگ هستن و همیشه در جیب تون جای نمی گیرن … اگه هدف شما خلق فناوری جدید واسه تموم دنیا باشه، باید نماینده همه جهان باشین و همه جهان فقط از مردان سفیدپوست تشکیل نشده.»

در ادامه این گزارش به نقل از شریل سندبرگ، یکی از مدیران ارشد قبلی گوگل اومده، وقتی که گوگل کارمندانش رو در جریان نتیجه یه تحقیق داخلی در این شرکت گذاشت، «نامزد شدن زنان واسه تصدی پستای بالاتر به شکل زیادی زیاد شد». در این تحقیق اومده بود که کارمندان زن ۲۰ درصد کمتر از کارمندان مرد واسه پذیرش مسئولیتای جدید پیش قدم می شن.

Categories:متفرقه
Published on :Posted on