پرپشت کردن مو thick-hair

واسه داشتن موهایی قشنگتر کافیه در کتاب تاریخ ورق بزنین تا اون وقت در اون روش های مراقبتی که گذشتگان با امکانات ساده استفاده می کردن اما نتایجی بسیار به درد بخور تر از امکانات امروزی رو بدست می آوردن رو با حیرت زدگی ببینین.

در جهان اهالی کشور هندوستان به داشتن موهای قشنگتر و پرپشت مشهور هستن، اما پشت این موهای عجیب رازی نهفتهه و اون به کار گیری یه گیاه س که درطب باستانی اهالی هندوستان از اون یاد شده.

جالبه بدونین، موهای پرپشت و قشنگتر نه فقط نشون دهنده خوشگلیه بلکه از ظاهر مو میشه سلامت یا مریضی افراد رو هم شناسایی کرد. اگه فرد دارای موهایی کم پشت و با ریزش فراوانه این می تونه به خاطر مریضی ، سوء تغذیه ، ضعف بهداشت و آلودگیای محیط انجام بشه.

در هندوستان نسخه ای جادویی واسه درمان ریزش وترمیم موهای شکسته و هم تحریک رویش مو هست و اون به کار گیری برگ کاریه که از خشک شده اون به عنوان ادویه استفاده می شه، در برگ کاری شکل های جور واجور آنتی اکسیدانا ،اسیدهای آمینه، بتا کاروتن و پروتئین گیاهی وجود دارن که واسه سلامت و تغذیه مو بسیار به درد بخور هستن.

از برگ کاری هم اینکه میشه واسه جلوگیری از خاکستری شدن موها هم استفاده کرد واسه این کار برگ موی خرد شده رو به همراه روغن نارگیل ترکیب کرده تا یه خمیر یکنواخت خوشرنگ بدست آید اون وقت اون رو روی کف سر پخش می کنین این کار باعث تقویت ریشه مو و مشکی شدن اونا می شه.

واسه تحریک رشد مو هم میشه از برگ کاری به همراه ماست استفاده کرد و یه ماسک گیاهی پروتئینی بی همتا تولید کرد، با پوش,ندن کامل موها با این ماسک و صبر کردن به مدت ۲۰ دقیقه موها از این مواد تغذیه کرده و خون رسانی به فولیکولای مو انجام می شه، پس از طی این مدت با شستشوی موها ً با آب گرم میشه از رشد سریع موها لذت برد.

واسه بازسازی موهای آسیب دیده در اثر مواردی چون درمانای دارویی شیمیایی ، آلودگی محیط و رنگ کردن مو میشه از برگ کاری به شکل استفاده مستقیم از اون روی پوست کف سر استفاده کرد، این روش بهترین حالت واسه تغذیه موها هستش و می تونه ریشه مو و حتی ساقه رو بازسازی کنه.

و درآخر واسه جلوگیری از ریزش مو میشه از پودر برگ کاری به همراه شیر واسه ساخت یه مخلوط درمانی و ماساژ کف سر با اون استفاده کرد.

برگ کاری دارای فایده های درمانی واسه بهبود جوش صورت هم هست و به صورت ترکیب با زردچوبه می تونه واسه ماساژ نواحی دارای جوش و اسکارهای به وجود اومده بوسیله اون به کار رود.

کارشناسان زیبایی در عین حال پیشنهاد می کنن حتماً افراد قبل از انجام این روش درمانی اون رو به جهت بررسی حساسیت روی بدن خود تست کنن.

ویتامینای ضد ریزش مو

به چه دلیل موهایم می ریزد؟ ۶ دلیل اصلی ریزش مو

آموزش طب سنتی باشگاه خبرنگاران ریزش مو زیبایی مو

Categories:متفرقه
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *