gameشرکت نرم افزاری Take-Two Interactive Software اعلام کرد لقب پرفروشترین گیم سال ۲۰۱۳ رو به خود اختصاص داده.

 این شرکت (take-two پشت صحنه شرکت رسمی راک استار گیمزه) مالک اصلی بازی معروف Grand Theft Auto5 است که رقم فروش ۱ میلیارد دلار رو در عرض چند روز اول عرضه این گیم به نام خود به ثبت رساند. بر این پایه از این ویدیو گیم ۳۲.۵ میلیون واحد به فروش رفته.

اشتراوس زلنیک مدیر اجرایی شرکت take-two گفت موسسه NDP Group این موضوع رو تایید کرده و پیش بینی می شه در اومد شرکت به ۱.۸۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ برسه.

روز ۱۷ سپتامبر سال گذشته گیم Grand Theft Auto V واسه پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ پخش جهانی شد (منهای برزیل و ژاپن).

این گیم می گن ۱۳ ژوئن ۲۰۱۴ واسه پلی استیشن۴، ایکس باکس وان و پی سیا عرضه شه.

اتومبیل دزدی بزرگ ۵ (به انگلیسی: Grand Theft Auto V) یه بازی رایانه ای در سبک مهیج-ماجراجویی جهان بازه که بوسیله شرکت راک استار نرث طراحی و ساخته شده . ساخت این بازی حدود ۲۷۰ میلیون دلار هزینه برداشت که فروش ۱ میلیارد دلاری چند روز اول این بازی نشون از قوی بودن بازی و تجاری سازی موفق اون داره.

راک استار گیمز وعده داده بود که نقشه ی این بازی از همه بازی های سریِ GTA که تا الان ساخته، بزرگ تر باشه و این جور هم شد. در حدی که می توان گفت این بازی از کل نقشه های بازی های اتومبیل دزدی بزرگ: سن آندریاس و هم اینکه اتومبیل دزدی بزرگ ۴ و بازی سرخ پوست مرده: رستگاری هم بزرگ تره.این بار راک استار گیمز سنتای گذشته ی خود رو کنار گذاشته و به بازی کنندگان اجازه ی کنترل کردن ۳ شخصیت متفاوت رو داده. این شخصیت ها عبارتند از: مایکل، فرانکلین،ترور فیلیپس.

اول قرار بر این بود که این عنوان در بهار سال ۱۳۹۱ (۲۰۱۳ میلادی) منتشر شه که به دلایلی به تابستون سال بعد، یعنی ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ (۱۷ سپتامبر ۲۰۱۳) افتاد.

games

خبرآنلاین

Categories:متفرقه
Published on :Posted on