پرطرفدارترین زبان جهان

پرطرفدارترین زبان جهان

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛  زبون انگلیسی تقریبا زبون مادری ۳۷۵ میلیون نفر در دنیاس و از این دید سومین زبون مادری جهان حساب می شه. این در حالیه که چینی و اسپانیایی به ترتیب اولین و دومین رتبه رو در بین زبون های مادری به خود اختصاص داده ان…

اگه بخوایم زبانهای بین المللی ای رو که در کشورای جور واجور جهان صحبت می شه معرفی کنیم زبون هایی مانند انگلیسی و اسپانیایی مطرح می شن.

زبون جهانی به زبانی گفته می شه که در بخش مهمی از کشورای جهان صحبت شده و فهمیده می شه. عوامل بسیاری در تعیین اندازه محبوبیت یه زبون در سطح جهان موثر هستن که باعث شده زبون هایی مانند انگلیسی، اسپانیایی و فرانسوی شدیدا در سطح جهان محبوبیت پیدا کنن.

مطمئنا زبون چینی بیش ترین تعداد صحبت کننده رو در جهان به خود اختصاص داده. بیشتر از ۱.۱ میلیارد نفر در این کشور به ماندارین که زبون رسمی این کشوره صحبت می کنن. اما این زبون فقط در چین، سنگاپور و بیشترین حد چند کشور دیگه فهمیده می شه. اما اگه بخوایم یه زبون بین المللی که در کشورای جور واجور جهان صحبت می شه معرفی کنیم زبون هایی مانند انگلیسی و اسپانیایی مطرح می شن.

این وسط زبون انگلیسی طرفداران بسیاری در سطح جهان داره و یکی از پرمخاطب ترین زبون های دنیاست. خیلی از متون علمی، تجاری، اقتصادی و بخش مهمی از روزنامه های معتبر و معروف جهان به زبون انگلیسی نوشته می شن.

گسترش زبون انگلیسی به خارج از بریتانیا از اواخر قرن ۱۹ شروع شد و کم کم به عنوان زبون اصلی در کشورای آمریکا و کانادا شناخته شد.

رشد سریع اقتصادی کشور آمریکا و تاثیر این کشور خصوصا بعد از جنگ جهانی دوم به طور عجیبی سرعت جلو رفتن زبون انگلیسی رو در سراسر سیاره زمین بالا برد.

انگلیسی در اواسط قرن ۲۰ جانشین زبون آلمانی در مناسبات علمی شد و به عنوان زبون آکادمیک در خیلی از کشورای جهان انتخاب شد.

به خاطر همین آشنایی با این زبون در خیلی از زمینه های علمی و در مشاغل جور واجور مانند شاخه های جورواجور علوم مهندسی و پزشکی اهمیت زیادی داره. همین موضوع دلیل شده که امروزه بیشتر از یه میلیارد نفر در سراسر جهان دست کم در سطح اولیه با این زبون آشنا باشن و بتونن با کمک اون با مردم کشورای دیگه رابطه برقرار کنن.

زبون انگلیسی تقریبا زبون مادری ۳۷۵ میلیون نفر در دنیاس و از این دید سومین زبون مادری جهان حساب می شه. این در حالیه که چینی و اسپانیایی به ترتیب اولین و دومین رتبه رو در بین زبون های مادری به خود اختصاص داده ان.

الان کارشناسان براساس اندازه سواد و مهارت تعداد آدمایی که به عنوان زبون دوم خود از انگلیسی استفاده می کنن رو بین ۴۷۰ میلیون تا بیشتر از ۱ میلیارد نفر تخمین می زنند. آمریکا، انگلستان، کانادا، استرالیا، نیجریه، ایرلند، آفریقای جنوبی و نیوزلند به ترتیب کشورهایی هستن که بیش ترین تعداد انگلیسی زبون رو به خود اختصاص داده ان.

بعد از انگلیسی، اسپانیایی بیش ترین تعداد صحبت کننده رو به خود اختصاص داده. الان بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان به زبون اسپانیایی صحبت می کنن. این زبون الان در ۲۰ کشور جور واجور جهان صحبت می شه. علاوه بر اون اسپانیایی در کشورهایی مانند انگلستان، فرانسه و آلمان هم علاقه مندان زیادی رو به خود اختصاص داده.

فرانسوی هم یکی از زبون های پرطرفدار دنیاست. تقریبا ۲۷۰ میلیون نفر در سراسر جهان به زبون فرانسوی صحبت می کنن و حدود ۱۱۰ میلیون نفر اون رو به عنوان زبون دوم خود انتخاب می کنن. فرانسه زبون رسمی ۳۰ کشور جهان حساب می شه. این زبون در کانادا، خصوصا ایالت کبک، بلژیک، سوئیس، لوکزامبورک، موناکو و بعضی قسمت های آمریکا صحبت می شه.

عربی هم یکی از زبون های پر طرفدار دنیا خصوصا در بین کشورای منطقه خاور میانه س. عربی زبون مادری ۲۸۰ میلیون نفر در دنیاس که بیشتر در خاور میانه و آفریقای شمالی قرار دارن.

 این زبون لغات بسیاری به زبون های دیگه مانند ترکی، اردو و فارسی قرض داده و یکی از عوامل مهم اتحاد در بین کشورای اسلامی به حساب میاد. عربی زبون رسمی ۲۲ کشور در دنیاس.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران