شرکتهای تکنولوژی معمولا به عنوان شرکت هایی پردرآمد و فعال در دنیا شناخته می شن. این شرکت ها به خاطر ساختار نوآورانه و رو به رشدی که دارن در روزای رکود اقتصادی هم کمترین آسیب رو متحمل شده و شاید بشه گفت کمی راحت تر از شرکت های فعال در میدون های دیگه این روزا رو پشت سر گذاشته ان.

به گزارش آلامتو به نقل از دنیای اقتصاد؛ این وسط اما کارکرد مدیران این شرکت های مهم و موثر در روندهای بین المللی، اهمیت زیادی در رشد یا سقوط اونا داره. به خاطر همین هم هست که موسسه تحقیقاتی Equilar هر سال فهرستی شامل ۲۰۰ نفر از پردرآمدترین مدیران دنیا منتشر می کنه. در واقع این موسسه با بررسی بیشترین حقوق های پرداختی به مدیران شرکت های بزرگ جهان، پردرآمدترین های اونا رو انتخاب و معرفی می کنه. این بررسی مدیران ارشد در شرکت های بزرگ دنیا با سهامی عام که درآمدی بیشتر از یه میلیارد دلار در سال دارن، تا قبل از ماه مه سال جاری میلادی در نظر گرفته.

درآمد بالای مدیران شرکت های رسانه ای

حالا یازده ساله که موسسه تحقیقاتی Equilar با همکاری نیویورک تایمز با تحلیل اطلاعات اولیه در این مورد، فهرست پردرآمدترین مدیران دنیا رو منتشر می کنه. واقعا در فهرست امسال اندازه حقوق دریافتی مدیران در سال ۲۰۱۶ بررسی شده و اینطوری فهرست پیش رو شامل پردرآمدترین مدیران جهان در سال گذشته میلادیه. به طور کلی متوسط درآمد مدیران این فهرست در سال مالی ۲۰۱۶ برابر با ۹/ ۱۶ میلیون دلار بوده که نسبت به سال ۲۰۱۵ رشد ۹ درصدی رو تجربه کرده. متوسط درآمد مدیران در فهرست سال ۲۰۱۵ تنها ۵ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۴ بوده.

جالبه بدونین که شرکت های فعال در بخش رسانه و سرگرمی حاکمیت این فهرست رو در اختیار دارن. «کامل روتلج» مدیر عامل شرکت مخابراتی Charter Communications که به خاطر سرویس دهی در مورد تلویزیون های کابلی شناخته می شه، با درآمد هرساله ۹۸ میلیون و ۱۲ هزار و ۳۴۴ پردرآمدترین مدیر عامل جهان شناخته و معرفی شده. بررسی ها نشون می دهد که اندازه حقوق دریافتی روتلج تو یه سال گذشته رشد ۴۹۹ درصدی داشته. با این همه در تموم این سال ها مدیران شرکت های بزرگ تکنولوژی سهم خیلی از این فهرست رو در اختیار خودشون داشته ان و به خاطر همین توجه تحلیل کنندگان رو جلب کرده ان.

پردرآمدترین مدیر زن جهان در اوراکل

این وسط اما مدیران زن هم در فهرست پردرآمدترین مدیران جهان جایگاه قابل قبولی دارن. در آخر ۱۶ مدیر زن در این فهرست ۲۰۰ نفری هستن که تعدادشون تنها یه نفر نسبت به فهرست سال گذشته رشد کرده. این مدیران زن به طور متوسط درآمد هرساله ۶/ ۱۷میلیون دلاری دارن. این در حالیه که درآمد هرساله ۱۵ مدیر زنی که در فهرست سال گذشته قرار داشتن به طور متوسط ۶/ ۱۸ میلیون دلار بوده.

در آخر با اینکه تعداد مدیران زن این فهرست بسیار کمتر از مدیران مرده، اما متوسط درآمد هرساله اونا بیشتر از مدیران مرده. جالبه بدونین که «سافرا کتز» مدیر ارشد مالی شرکت اوراکل که از سال ۲۰۰۱ در هیات مدیره این شرکت حضور داره و نقش مشاور رئیس رو بردوش داره، پردرآمدترین مدیر زن دنیاست. اون با درآمد هرساله ۹/ ۴۰ میلیون دلاری، جایگاه هشتم رو در فهرست پردرآمدترین مدیران دنیا به خودش اختصاص داده. نکته باحال و مهم در این مورد اون هستش که سافرا کتز تنها مدیر زنیه که واسه دومین سال متوالی در میان ۱۰ مدیر پردرآمد جهان قرار گرفته.

۳۰ مدیر پردرآمد دنیای تکنولوژی

اینطوری با اینکه حاکمیت فهرست پردرآمدترین مدیران جهان در اختیار مدیران شرکت های رسانه ای و سرگرمیه؛ اما رهبران شرکت های بزرگ تکنولوژی خیلی هم از اونا دور نیفتاده و تونسته ان جایگاه قابل قبولی در این فهرست واسه خودشون دست و پا کنن. بررسی های موسسه تحقیقاتی Equilar در این مورد نشون می دهد که ۳۰ مدیر برتر تکنولوژی که در این فهرست قرار دارن در کل ۶۶۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ درآمد داشته ان. اینطوری در فهرست ۲۰۰ نفره پردرآمدترین مدیران جهان، ۳۰ مدیر برتر شرکت های بزرگ تکنولوژی از شرکت های فعال در بخش پردازنده ها گرفته تا رایانش ابری قرار دارن. این بررسی ها نشون می دهد که یکی از مدیران عامل شرکت بزرگ اوراکل عنوان پردرآمدترین مدیر عامل صنعت تکنولوژی دنیا رو به خودش اختصاص داده. اینطوری «مارک هوارد» با درآمد هرساله ۱/ ۴۱ میلیون دلاری این جایگاه رو در اختیار خودش گرفته.

بعد از اون همکارش «سافرا کتز» با درآمد هرساله ۹/ ۴۰میلیون دلاری قرار داره. حالا سافرا کتز، مدیر ارشد مالی شرکت اوراکل عنوان پردرآمدترین مدیر زن دنیا رو هم در اختیار داره. «بابی کوتیک» مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت Activision Blizzard که در مورد طراحی و پیشرفت بازی های ویدئویی فعالیت می کنه، با درآمد هرساله ۱/ ۳۳ میلیون دلاری جایگاه سوم رو در اختیار داره. جایگاه چهارم به «مگ وایتمن» مدیر عامل شرکت Hewlett Packard Enterprise اختصاص داره. اون درآمد هرساله ۹/ ۳۲ میلیون دلاری داره و تونسته در سال های گذشته تصمیمات و اقدامات مهمی مانند جداسازی شرکت بزرگ HP به دو شرکت رو خوب بکنه. نفر پنجم فهرست پردرآمدترین مدیران تکنولوژی جهان هم به یه مدیر زن اختصاص داره. «جینی رومتی» مدیر عامل شرکت بزرگ و قدیمی IBM با درآمد هرساله ۳/ ۳۲ میلیون دلار در این جایگاه قرار داره.

ششمین مدیر پردرآمد این بخش هم از شرکت HPه. «دیون ویسلر» با درآمد هرساله ۲/ ۲۸ میلیون دلاری این جایگاه رو به خودش اختصاص داده. هفتمین نفر «جیمز پترسون» مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت Microsemi که در مورد پردازنده های نیمه رسانه فعالیت می کنه. درآمد هرساله اون ۲۸ میلیون دلاره. «ماریسا مایر» مدیر عامل محبوب شرکت یاهو هم با درآمد هرساله ۷/ ۲۵ میلیون دلار در جایگاه هشتم این فهرست قرار گرفته. جایگاه نهم و دهم هم به ترتیب با درآمد هرساله ۲۵ و ۷/ ۲۴ میلیون دلار در اختیار «راندال استفان» مدیر عامل شرکت مخابراتی AT&T و «هاک تون» مدیر عامل شرکت بزرگ Broadcomه.

فهرست پردرآمدترین مدیران جهان

فهرست پردرآمدترین مدیران جهان

۱۰ پردرآمدترین مدیر ارشد جوون تر از ۴۰ سال

151223133813-highest-paid-ceos-gopro-nick-woodman-780x439.jpg

151223133830-highest-paid-ceos-yahoo-marissa-mayer-780x439.jpg

151223133823-highest-paid-ceos-twitter-alex-roetter-780x439.jpg

151223133822-highest-paid-ceos-tesla-motors-jeffrey-straubel-780x439.jpg

151223133829-highest-paid-ceos-twitter-kevin-weil-780x439.jpg

151223133811-highest-paid-ceos-facebook-chris-cox-780x439.jpg

151223133817-highest-paid-ceos-solarcity-tanguy-serra-780x439.jpg

151223133834-highest-paid-ceos-zayo-group-holdings-matthew-erickson-780x439.jpg

151223175542-highest-paid-ceos-och-ziff-james-levin-780x439.jpg

151223133814-highest-paid-ceos-graham-holdings-timothy-oshaughnessy-780x439.jpg

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

دنیای اقتصاد

Categories:متفرقه
Published on :Posted on