پردرآمدترین بازیکنان فوتبال جهان

پردرآمدترین بازیکنان فوتبال جهان

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

نشریه ساندی تایمز فهرستی از پردرآمدترین بازیکنان فوتبال جهان در سال ۲۰۱۱ رو منتشر کرد.

مشرق: نشریه ساندی تایمز فهرستی از پردرآمدترین بازیکنان فوتبال جهان در سال ۲۰۱۱ رو منتشر کرد. این فهرست که براساس اعلام بنگاهای اقتصادی به واقعیت بسیار نزدیکه، دیوید بکهام، کریستیانو رونالدو و لیونل مسی رو در بالاترین جایگاه قرار داده.

این جدول براساس اندازه درآمد این بازیکنان از می سال ۲۰۱۰ تا می سال ۲۰۱۱ محاسبه شده. عدد اول، تموم درامد اونا هستش که به صورت تقریبی محاسبه شده. عدد دوم مربوط به رقم قرارداد اونا با باشگاه هاشونه.

در بالاترین جایگاه این آمار، دیوید بکهام قرار گرفته که درآمدش در این سال ۲۱۹ میلیون دلار بوده. این بازیکن تیم لوس آنجلس گلکسی، عددی برابر ۴۰ میلیون دلار رو از راه قرارداد رسمی به دست آورده. ایشون درآمد خیلی از قراردادش با شرکت آدیداس (بزرگترین تولید کننده البسه ورزشی در جهان) به دست آورده.

کریستیانو رونالدو از رئال مادرید در رده بعدی قرار گرفته. درآمد ایشون ۱۶۰ میلیون دلار بوده که ۳۸ میلیون دلارش بوسیله قراردادش به ثبت رسیده. این بازیکن که با حواشی زیادی هم روبرو شدن و هر از چندگاهی در این رابطه خبرساز می شه، صفحه شلوغی هم در فیس بوک داره. ۲۴ میلیون نفر عضو این صفحه هستن که موجب شده تا شرکتایی مانند نایک، کاسترول، رویایی و …، در گروه طرفداران مالی ایشون باشن.

لیونل مسی، مرد شماره یه این روزای فوتبال جهان با ۱۱۰ میلیون دلار، سکوی سوم رو در اختیار داره. این هافبک توانا بارسلونا، قراردادی ۳۲ میلیون دلاری داره. این ستاره بزرگ فوتبال با شرکتایی مانند آدیداس، خط هوایی اروپا، کونامی و … قرارداد داره.

رده چهارم از اون کاکا با ۱۰۰ میلیون دلاره. قرارداد ۲۵ میلیون دلاری ایشون با رئال مادرید، ایشون رو راهی اسپانیا کرده؛ اما علاقه وافر ایشون به مسیحیت موجب شده تا قصد ورود به کلیسا رو داشته باشه. عکس ایشون روی بازی فیفا ۲۰۱۱ با فروشی ۱۰۰ میلیون نسخه ای همراه بوده که نشون از محبوبیت خاص ایشون و البته این بازی داره.

دیگه برزیلی این فهرست، رونالدینیوه. ایشون با ارزشی ۹۰ میلیون دلاری روبرو شدن که قراردادی ۲۴ میلیونی داشته. بازیکن تیم فلامینگو برزیل، البته با روزای بالاترین درجه خود فاصله زیادی داره.

تیری هانری با ارزش ۶۰ میلیون دلاری، بر سکوی بعدی قرار داره. ستاره فرانسوی سالای قبل آرسنال، در این فصل عایدی برابر ۲۱ میلیون دلار داشته. ایشون حالا در نیویورک رد بولز امریکا توپ می زنه و با روزای بالاترین درجه خود فاصله زیادی داره. ایشون در آپارتمانی به ارزش نزدیک ۱۵ میلیون دلار در نیویورک سیتی اقامت داره؛ اما با در نظر گرفتن اقبال کمتر اسپانسرها، پیش بینی می شه با افت درآمد مواجه شه.

رده بعدی در اختیار یه انگلیسیه؛ وین رونی. ایشون با ارزش ۵۹ میلیون دلاری که قراردادی ۲۰ میلیون دلاری داشته، نایک و شرکت هنرهای الکترونیکی رو حامی خود می دونه. ستاره منچستر، با حواشی زیادی روبرو بوده که همین موجب شده تا کمی از محبوبیتش کم بشه.

فرانک لمپارد با کل ۴۳ میلیون دلار و قرارداد ۱۷ میلیون دلاری، دیگه انگلیسی این جدوله. شوت و پاسای این بازیکن چلسی مشهوره.

زلاتان ابراهیموویچ از میلان ایتالیا در رده بعدی قرار داره. این بازیکن سوئدی با درآمد کل ۶۰ میلیون دلار که با قرارداد ۱۷ میلیون دلاری همراه بوده، در ادامه فهرست قرار داره. بارسلونا در سال ۲۰۰۹ با رقمی بیشتر از ۹۰ میلیون دلار، ایجاد کننده جدایی این بازیکن از اینتر میلان شد که دومین قرارداد تاریخ دنیای فوتبال نام گرفت.

رده دهم هم اختصاص داره به بهترین بازیکن قاره افریقا؛ ساموئل اتوئو. ایشون ارزشی چهل میلیون دلاری در سال گذشته داشته. ایشون که در اینتر توپ زده، قراردادی ۱۵ میلیون دلاری داشته. مهاجم کامرونی طرفداران مالی چون پوما و فورد رو داشته.

 

منبع:mashreghnews.ir

جمع آوری: آلامتو