«سگت رو کدوم مهد ثبت نام کردی؟»، « ماهی چقدر شهریه مهد سگت میشه؟»، « مهد سگ من خیلی عالیه همراه سگت رو بیار اینجا» شاید این جمله ها به زودی وارد دایره جملات روزانه بعضی از مردم می شه. آدمایی که قراره از این بعد سگ خونگی شون رو به « به مهد سگ» بفرستن تا هم خوب تربیت شه و هم از تنهایی در بیاد!

مجله مهر: خوراک ژیگو، کله پاچه، جوجه کباب و کوبیده. این غذاها، شک نداشته باشین شما رو به یاد منوی رستوران ها می اندازد. اما جالبه بدونین این ها، منوی خوراکی مهدهای خاصیه که این روزا تو تهران فعالیت می کنن. مهدهایی خاص نگهداری از سگ ها.

بیرون زدن سر یه حیوان از پنجره ماشین در خیابون ها و جاده ها. این تصویریه که شاید شمام تابه حال بارها ان رو دیده باشین. سگایی که با مدل ها و چهره های جور واجور به عضو جدید بعضی خونواده های ایرونی تبدیل شدن. حیواناتی که حالا در ایران و تهران،هم مهد مخصوص دارن، هم آتلیه اختصاصی و هم البته یه مجله خاص.

تا چند سال گذشته فعالیت فرهنگی و تبلیغی در مورد حیوانات به خصوص حیوانات خونگی، به صورت چراغ خاموش انجام می شد. اما در دو سه سال گذشته این فعالیتا به اندازه چشم گیری زیاد شده. به طوری که بیشتر این فعالیتا در غفلت مسئولان، با مجوز و به طور رسمی ادامه داره.

مجله ای واسه حیوانات خونگی

چند هفته پیش، حاشیه های انتشار یه نشریه به تلویزیون و سایت های خبری اه پیداکرد. مجله ای تخصصی خاص حیوانات خونگی که وابسته به بیمارستان دامپزشکی تهران بوده و اولین شماره اون در شهریور ۹۰ منتشر شد. مجله پت نشریه تخصصی حیوانات خانگیه که در شماره های جور واجور خود به توضیح نژاد و اصالت انوع حیوانات مخصوصا سگ و گربه می پردازه. این نشریه در شماره های جور واجور خود سراغ هنرمندان و چهره های مشهوری که حیوانات خونگی دارن رفته و از سبک زندگی اونا و تاثیر این حیوان خونگی در زندگی شون می پرسد. چاپ مجله پت در همون اول با عکس العمل خیلی از اهالی رسانه مواجه شد. طوری که این نشریه و مطالبش رو مخالف سبک زندگی اسلامی و یه جور تبلیغ وترویج فرهنگ غربی دونستن. اما این مجله هم اونقدر و با همون راه و روش منتشر می شه.

آتلیه خاص هاپوها و پیشی ها

این یکی، چند وقتی می شه که جاش رو در شبکه های اجتماعی باز کرده. آتلیه هایی خاص با دکوری خاص عکاسی با حیوانات خونگی. صاحبان آتلیه هایی که به نظر می رسد به صورت زیرزمینی به این نوع فعالیت خود ادامه میدن، با درج آگهی و پیام هایی مثل «عکاسی تخصصی حیوانات همراه کودکان شما» و… محیطی واسه عکس های آتلیه ای با حیوانات خونگی به پا کرده ان. باحال این جاست که ردپای این آتلیه ها در سایت های عرضه کننده تخفیف گروهی هم پیدا شده. حالا میان آگهی های اینترنتی می شه آتلیهایی یافت که در تبلیغات شون واسه جذب مشتری بیشتر، این نوع عکس رو در منوهای پیشنهادی شون گذاشته ان و مشتاقان می تونن با حیوان خونگی شون در محیطی خاص و دکوری خاص کلی عکس یادگاری بگیرن.

عکس هایی که این روزا حتی به تصویر پروفایل افراد در بعضی شبکه های اجتماعی هم رسیده است و منوی خاصی هم واسه عکس های فیس بوکی واسه صاحبان حیوانات خونگی طراحی شده است.

خیریه ای واسه حیوانات

هرچندوقت یه بار کمپینا و بازارچهای مختلفی واسه پشتیبانی از حیوانات در گوشه و کنار کشور برگزار می شه. برنامه های خیریه ای که درآمد حاصل از اون قراره به سود حیوانات بی سرپناه باشه. اطلاع رسانی این برنامه ها بیشتر از راه شبکه های اجتماعی و صفحات هنرمندان و چهره های مشهوره. در این فراخوانا هم حضورجمعی از هنرمندان در مراسم قید شده.

خیریه ای واسه حیوانات

خیریه ای واسه حیوانات

در بعضی از اطلاعیهای موجود در صفحات پشتیبانی از حیوانات، از علاقه مندان دعوت شده که در تاریخ مشخصی مبادرت به شستن سگای بی سرپناه قرار گرفتن یافته کنن.عکسای منتشر شده از این کمپینا و روش شستشوی این حیوانات کمی عجیب به نظر می رسه.

مهدکودکی واسه سگا

آخرین اقدام عجیب و غریب در بخش حیوانات خونگی به خصوص سگا، راه اندازی مهدهایی واسه این حیواناته. بیشتر مراجعه کنندگان به این مهدها هم آدمایی هستن که تموم وقت نمی تونن از حیوان خونگی خود نگهداری کنن و یا این که میخوان حیوان خونگی شون رو از تنهایی در بیارن. یه گزارش رادیویی،هزینه نگهداری از سگای خونگی رو تقریبا روزی ۳۰ هزار تومن اعلام کرده است. منوی غذایی این حیوانات هم شامل غذاهایی مثل کوبیده، کله پاچه، رولت و جوجه کبابه. به گفته رئیس یکی از مهدها حیوانات یه روز در میان در مهد شستشو شده و بعد از خوردن غذا به زمین بازی می رن. اگه هرکدوم از این حیوانات در مهد مریض شن. همه هزینه بردوش مهده و صاحب سگ هزینه ای پرداخت نمی کنه.

باوجود تاکید دین اسلام بر پشتیبانی از حیوانات و مهربانی با اون ها، رفتارهایی این اینجور به هیچ عنوان با سبک زندگی ایرونی- اسلامی موافق نیس.ضمن این که نگهداری حیوانات در فضاهای بسته و آپارتمانی خونه های امروزی، سرچشمه گسترش خیلی از مریضی ها می شه. به نظر می رسد غفلت مسئولان نهادهای نظارتی در کنار سودجویی عده ای خاص، دلیل شده است تا ورود حیوانات خونگی به زندگی مردم، هرروز با حالتی جدید دنبال شه. یه روز با هم زیستی خانوم بازیگر با گربه محبوبش و روزی دیگه با مهد خاص سگ ها.

noindex خبرگزاری مهر

Categories:متفرقه
Published on :Posted on