boy

۱۴ عضو یه باند که با دزدیدن پسر یه طلافروش قصد اخاذی میلیاردی از خونواده ایشون رو داشتن به دنبال چهار عملیات خاص پلیسی در استان گلستان و سیستان وبلوچستان دستگیر و گروگان نجات یافت.

به گزارش آلامتو به نقل از جام جم آنلاین، رسیدگی به این پرونده روز ۲۷ خرداد سال جاری وقتی در دستور کار کارآگاهان جنایی اداره آگاهی گلستان قرار گرفت که مرد طلافروشی با حضور در این مرکز با ارائه شکایتی از گم شدن پسر نوجوانش خبر داد.

در تحقیق از شاکی معلوم شد پسر ۱۲ ساله اش قصد اومدن به مغازه اون رو داشته که مراجعه نکرده و در تماس با همسرش متوجه شده فرزندشون به خونه بازنگشته و جستجوی اونا تا الان واسه پیدا کردن ایشون بی نتیجه مونده.

با شروع تحقیقات جستجو واسه پیدا کردن نوجوون گمشده ادامه داشت تا اینکه ساعاتی بعد مرد طلافروش با حضور دوباره در مرکز پلیس بیان کرد مردی با خونه اش تماس گرفته و مدعی شده که پسرنوجوانش رو به گروگان گرفته و در صورتی اون رو آزاد می کنه که پنج میلیارد تومن جفت و جور کنه و در تماس بعدی محل قرار رو به اون اطلاع میده.

در ادامه مشخص شد مرد تماس گیرنده با خونواده شاکی، تهدید کرده بود اگر اونا پولی نپردازند گروگان رو خواهد کشت.

پس چند گروه عملیاتی جستجو واسه رهایی گروگان و دستگیری اعضای باند آدم ربایی رو شروع کردن.

تحقیقات در این مورد ادامه داشت تا اینکه سه روز پیش رد پای متهمان در استان گلستان و سیستان و بلوچستان به دست اومد و مأموران پنجشنبه ۱۳ تیر ماه موفق به دستگیری ۱۳ نفر در رابطه با این گروگانگیری در این دو شهر شدن.

با انتقال متهمان به پلیس آگاهی استان گلستان اونا اعتراف کردن که اول با شناسایی خونواده مرد طلافروش و زیر نظر گرفتن اعضای این خونواده نقشه آدم ربایی رو طراحی کرده و روز حادثه با دیدن پسر نوجوون این خونواده در یکی از مناطق گنبدکاووس با یه دستگاه خودروی پژو راه اون رو سد کرده و با دزدیدن پسر نوجوون، ایشون رو به چند مخفیگاه منتقل کرده و در تماس با خونواده اش درخواست مبلغ میلیاردی کردن.

متهمان قبل از اینکه بتونن از خونواده مرد طلافروش اخاذی میلیاردی کنن از طرف پلیس دستگیر شدن.

هم اینکه متهمان اعتراف کردن گروگان نوجوون رو به خونه ای در گرگان منتقل کردن.

با اطلاعات بدست اومده اکیپ خاص ای از کارآگاهان پلیس آگاهی استان گلستان به محل نگهداری پسر نوجوون اعزام شدن و ساعت شش بامداد جمعه ۱۴ تیر ماه سال جاری و با محاصره محل و ورود به مخفیگاه مردی رو که از پسر نوجوون نگهداری می کرد دستگیر کردن.

در بازرسی از این خونه، پسر ربوده شده رو در حالی که بیهوش و زخمی بود دریکی  اتاقای اون پیدا کردن.

سردار میرفیضی فرمانده انتظامی استان گلستان در این باره گفت: کودک ربوده شده که ۱۳ روز در اسارتگاه این آدم رباها بود با تلاش خاص مأموران استان گلستان نجات یافت و تحویل خونواده اش شد.

ایشون اضافه کرد: در بررسی سوابق متهمان معلوم شد اعضای این باند همه دارای سوابق زیاد کیفری بودن و تعدادی از اونا پس از آزادی از زندان به این باند ملحق شده که نقشه این آدم ربایی رو به قصد اخاذی عملی کرده بودن که با حضور گروه خاص پلیس موفق به این اخاذی نشدن.

فرمانده انتظامی استان گلستان اعلام کرد: متهمان با قرار قانونی در بازداشت هستن.

تحقیقات تکمیلی واسه مشخص شدن دیگه ابعاد این پرونده ادامه داره.

Categories:متفرقه
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *