پاکسازی ریه با معجون گیاهان دارویی و طب سنتی

پاکسازی ریه با معجون گیاهان دارویی و طب سنتی

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

اگه واسه یه مدت سیگاری بوده اید یا در شهرهای بزرگ و آلوده زندگی کرده اید مطمئناً این معجون واسه سم زدایی ریه شما موثر هستش.

به گزارش آلامتو به نقل از دیجیاتو؛ اگه تازگیا سیگار رو ترک کرده اید بهتره گوجه فرنگی و میو ه های دیگه رو در رژیم روزانه ی خود بذارین چون که تازگیا محققان دانشگاه جون هاپکینز آمریکا کشف کرده ان که این مطلب می تونه در پاکسازی ریه افراد سیگاری به درد بخور باشه و آسیب های وارده ی سیگار به ریه ها رو بهتر کنه.

این محققان اول تحقیقات خود رو با آزمایش رژیم غذایی روی ۶۵۰ نفر در سال ۲۰۰۲ میلادی شروع کردن. بعد بعد از گذشت ۱۰ سال دوباره سراغ اونا رفته و کارکرد ریه ی این افراد رو سبک و سنگین کردن.

این ۶۵۰ نفر که در کشور های آلمان، نروژ و بریتانیا حضور داشتن، سوال نامه هایی درباره رژیم غذایی خود پر کرده و آزمایش هایی به خاطر اندازه گیری ظرفیت ریه و اکسیژن گیری انجام دادن.

در این آزمایش ها عامل های سن، قد، جنسیت، وزن، وضعیت اجتماعی-اقتصادی، فعالیت بدنی و مصرف کلی انرژی هم در نظر گرفته شد.

براساس یافته های این تحقیقات، مشخص شد که اگه افراد سیگاری قبلی، روزانه ۲ عدد گوجه فرنگی یا ۳ واحد میو ه ی تازه بخورند، ریه ی اونا دیرتر از آدمایی که این کار رو نمی کنن، از کار می افته. البته باید توجه داشت که در این آزمایش تنها تاثیرگذاری میو ه ها و گوجه فرنگی تازه بررسی شده و به کار گیری مواد غذایی فرآوری شده ی این میو ها مانند سس گوجه فرنگی نمی تونه نتیجه ی مشابهی داشته باشه.

از میو ه هایی که تقریبا به اندازه گوجه فرنگی در بهبود کارکرد ریه ها تاثیر داره می توان به سیب هم اشاره کرد.

به گفته ی سرپرست این تحقیقات که در دانشگاه جون هاپکینز انجام شده، رژیم غذایی پر از گوجه فرنگی و میوه ی تازه، نه فقط می تونه به پاکسازی ریه افراد سیگاری کمک کنه بلکه در جوون موندن ریه ی افراد غیر سیگاری هم تاثیر به سزایی بزاره. این مهم حتی می تونه خطر گرفتار شدن به مریضی های انسداد ریه رو هم کم کنه.

خاصیت شنبلیله خشک شده چیه؟

خواص عصاره و ریشه شیرین بیان

آموزش طب سنتی سم زدایی نوشیدنی گوجه فرنگی گیاهان دارویی