رهبران موفق leaders

یه رهبر قوی رو چیجوری توصیف می کنین؟ به خاطر دارم که تو یه مطالعه، ویژگیای رهبری مثل سازگاری، هوش، و وجدان ، به عنوان مهم ترین ویژگیا گفته شده بود.

رونالد ریگیو، روانشناس و کارشناس رهبری، در این مورد توضیح میده: “پژوهشا به روشنی نشون میدن که رهبران تغییر گرا، که مثبت اندیش ، الهام بخش و قوی هستن و از هر جهت از پیروان خود پشتیبانی می کنن رهبران بهتری هستن.

اونا در بین پیروان خود از ارزش زیادی بهره مند هستن و دارای تیمایی با کارکرد بالاتر هستن. پس سوالی که پیش میاد اینه که شما چیجوری می تونین از ویژگیای رهبری مهم بهره مند شید و به یه رهبر قوی و با نفوذ تبدیل گردید؟ رهبران تغییر گرا معمولا به عنوان رهبرانی علاقه مند، پرانرژی، واقعی و پر انرژی توصیف می شن. این رهبران فقط به دنبال این نیستن که به گروه خود در رسیدن به اهداف پایانی اش کمک کنن بلکه اونا به هر کدوم از اعضای گروه کمک می کنن تا به پتانسیل کامل خود برسه.

بنابر این در این مقاله بعضی از نکات کلیدی در مورد تبدیل شدن به یه رهبر فوق العاده گفته شده پس بهتره در مورد راه هایی که می تونین این روش های هدف دار رو در زندگی روزمره خود به کار گیرید بیشتر تفکر کنین.

سبک رهبری شما چیه؟

  1. با درک سبک رهبری خود شروع کنین

درک سبک رهبری فعلی، چیزی فوق العاده لازمه. شما باید بدونین که نقاط قوتتون چه چیزایی هستن؟ کدوم بخشا نیاز به پیشرفت دارن؟ یکی از راه های شروع آزمایش مهارتای خود اینه که سبک رهبری تون رو تست کرده و بدونین که چیجوری باید تیمی رو رهبری کنین. پس از تکمیل تستای لازم، در مورد ویژگیای اصلی سبک غالب رهبری تون مطالعاتی رو انجام بدین. ویژگیایی که دارین به سبک رهبری شما کمک می کنه یا مانع اون می شن؟ وقتی که دریافتید کدوم بخشا نیاز به کار بیشتری دارن، می تونین راه هایی رو واسه بهبود تواناییای رهبری خود جستجو کنین.

خلاقیت رو تشویق کنین و تلاش کنین اونو ارتقا بدید

خلاقیت رو تشویق کنین و تلاش کنین اونو ارتقا بدید

  1. تشویق خلاقیت

تحریک ذهنی یکی از ویژگی هاییه که رهبری تغییر گرا رو تعریف می کنه. پیروان باید تشویق شن تا خلاقیت خود رو بگن. رهبران پر نفوذ باید واسه رسیدن به اهداف پیروان و اهداف غایی خود، چالشای جدیدی رو ارائه بدن. یکی از راه های ارتقا خلاقیت اینه که به اعضای گروهی چالشایی رو ارائه کنین تا مطمئن شن که اهداف در تسلط تواناییای هاشون قرار دارن. هدف از این نوع تمرین اینه که افراد رو از محدودیتای شون آگاه کنیم اما از دلسرد شدن اونا بوسیله مشکلات موفقیت جلوگیری کنیم.

ویژگیای یه رهبر خوب رو داشته باشین

ویژگیای یه رهبر خوب رو داشته باشین

  1. خدمت به عنوان یه الگو

تاثیر به عنوان یه الگوی ایده آل، یکی دیگه از چهار عامل اصلی رهبری تغییر گرا هستش. رهبران پر نفوذ دارای رفتار و ویژگیایی هستن که پیروان رو تشویق می کنن مثل اونا رفتار کنن. این رهبران وقتی که لازمه راه می رن و وقتی که لازمه صحبت می کنن. در نتیجه اعضای گروه اونا رو تشویق می کنن و تلاش می کنن رفتارشون رو به این رهبران مثل کنن. اگه می خواین یه رهبر برتر باشین، روی ویژگیایی که می خواین در اعضای تیم خود ببینین، بیشتر کار کنین.

رهبران خوب چیجوری ان

  1. علاقه مند و پی گیر باشین

واقعا کسی که به اهداف گروه اهمیت نمی ده می تونه اون رو هدایت کرده و به سر لوحه ای واسه افراد خود تبدیل شه؟ درسته که نه! رهبران بزرگ نه فقط بر انجام وظایف اعضای گروه تمرکز می کنن؛ بلکه در پروژه هایی که روی اونا کار می کنن علاقه مند و پی گیر هستن.

شما می تونین ویژگیای رهبری خود رو با تفکر در مورد روش های مختلفی که به واسطه اونا می تونین اشتیاق خود رو بگید، گسترش بدید. اجازه بدید مردم بدونن که به پیشرفتشون اهمیت می دید. وقتی که یکی از اعضای گروه چیزی رو با بقیه گروه به اشتراک میذاره، از اون تشکر کنین و به اون بگید که ازین کارش هیجان زده شدین.

گوش دادن لازمه رهبری موفق

گوش دادن لازمه رهبری موفق

  1. گوش کنین و با بقیه رابطه برقرار کنین

یکی دیگه از ویژگیای مهم رهبری تغییر گرا ایجاد رابطه یه به یه با اعضای گروه س. رهبران خوب نسبت به اعضای گروه خود احساس مسئولیت کنن و به صورت کلمه ای و غیر مستقیم مراقب اونا هستن. رهبران تغییر گرا با داشتن خطوط ارتباطی باز، می تونن مطمئن شن که اعضای گروه قادر به مشارکت و درک نتیجه های خود هستن.

مثبت اندیش باشین

مثبت اندیش باشین

  1. نگاه مثبتی داشته باشین

رهبران تغییر گرا نگاه خوش بینانه و مثبتی دارن که می تونه به عنوان یه منبع الهام بخش واسه پیروان استفاده کرده شه. اگه رهبران دلسرد یا بی خیال نسبت به موضوع به نظر آیند، اعضای گروه هم ناخودآگاه همین طور رفتار می کنن. حتی وقتی که همه چیز در حال نابودی و فروپاشیه و پیروان احساس ناراحتی می کنن، تلاش کنین مثبت باشین. این بدون معنا نیس که ساده لوح و سرسری رفتار کنین بلکه. خیلی راحت به معنی حفظ حس خوش بینی و امیده.

مهارتای رهبری خوب

  1. مردم رو تشویق کنین که همکاری کنن

اجازه بدید اعضای تیم بدونن که شما از ایده های اونا استقبال می کنین. رهبرانی که اعضای گروه رو به مشارکت در کارا تشویق می کنن، بیشتر به عنوان رهبران دموکرات یا مشارکتی شناخته می شن. در حالی که اونا در آخر در مورد همه تصمیمات قضاوت می کنن، اعضای تیم رو تشویق می کنن تا نقش مهمی رو در پیشبرد ایده ها و برنامه ها اجرا کنن. تحقیقات نشون دادن که استفاده یه سبک رهبری دموکراتیک منتهی به تعهد بیشتر، حل خلاقانه کارا و بهبود بهره وری می شه.

چیجوری رهبری موفق واسه تیم مون باشیم؟

  1. انگیزه پیروان

رهبران تغییر گرا انگیزه الهام بخشی رو واسه تشویق پیروان خود جفت و جور می کنن و دلیل می شن تا اونا اقداماتشون رو به راه بهتری بکنن. البته الهام بخش بودن همیشه سخته. لکن همه آدما واسه تحریک شدن به سخنان انگیزشی نیاز داریم. بعضی ایده های موجود واسه تبدیل شدن به رهبری الهام بخش شامل صحبت در مورد ایده ها یا اهداف پر شور، کمک به پیروان واسه مشارکت در روند و به رسمیت شناختن، ستایش و جایزه دادن به نتیجه های مردمه.

همراه با تیم باشین.

همراه با تیم باشین.

  1. ارائه جایزه و شناخت

یکی دیگه از ویژگیای مهم یه رهبر خوب، شناخت موثر و ارائه جایزه مناسبه. این کار دلیل می شه که پیروان از مشارکت در اهداف استقبال کرده و خوشحال تر باشن. علاوه بر این بهتره بدونین که افراد خوشحال واسه رسیدن به موفقیت بیشتر تلاش می کنن. به گفته محققان، ترزا آمابیل و استیون کرامر، رهبران می تونن به کمک اعضای گروه ، مشکلات موفقیت رو از بین ببرن و تلاشای گروه رو با ارائه پاداشای خوب جبران کنن.

دیدتون رو گسترش بدید

دیدتون رو گسترش بدید

  1. به دنبال چیزای جدید باشین.

اگه فکر می کنین که رهبری یه رابطه یه طرفه س فکرتون صد درصد از بیخ و بن غلطه. همونجوریکه در حال تلاش واسه بهبود ویژگیای رهبری خود هستین، یادتون نره که نظرات پیروان خود رو جویا شده و از اونا الهام بگیرین. چیزایی که در گذشته موثر بودن رو به ذهن بسپارین و همیشه در جست و جوی روشای جدیدی واسه الهام گرفتن، ایجاد انگیزه و ارائه جایزه به اعضای گروه باشین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی موفقیت چیه

Categories:متفرقه
Published on :Posted on