افزایش مشتری و فروش، اخبار و رویدادهای بازاریابی

قبیله هایی که رهبری می کنیم

۱۲ اسفند ۱۳۹۶

به قول یکی از دوستانم، دو دسته آدم در دنیا داریم، یه دسته آدمایی که به بقیه میگن چه کاری بکنن و دسته دوم آدمایی که منتظرن تا دسته اول به اونا بگن که چه کاری بکنن! اینکه این دسته بندی چقدر درسته و شما چقدر با اون موافق هستین، موضوع بحث امروز من نیس. بحث امروز من اینه که چه بخوایم چه نخوایم، در دنیا همیشه آدمایی هستن که بقیه رو هدایت می کنن. آدمایی که به بقیه میگن چه کنن. اینا همون رهبران جامعه ما هستن. رهبرانی که هر کدوم با سبک رهبری متفاوتی تلاش دارن جامعه مخاطب خود رو به سمت طرز تفکر، ارزش و اعتقادی که فکر می کنن درست تره، هدایت کنن.

البته نگاهی به تاریخ نشون میده که رهبران جوامع، روشای رهبری متفاوتی داشتن. اما من فکر می کنم اون چیزی که در همه رهبران بطور مشترک هست، اینه که همه اونا می دونن که دقیقا چه می کنن. همه اونا از وضعیت زندگی الان خود و اهدافی که قراره در آینده به اون برسن درک روشن و واضحی دارن. نکته ای که اینجا لازمه مطرح کنم اینه که شاید کلمه رهبری در درجه اول یه معنی سیاسی رو تو ذهن ما تداعی کنه، اما رهبری در همه ابعاد می تونه وجود داشته باشه. مثلا، بیل گیتس شک نداشته باشین یه رهبره اما در بخش تکنولوژی.

اما شاید مسئله ای که کمتر به اون توجه شده و خیلیا نسبت به اون کنجکاو هستن، اینه که: این رهبرها از کجا اومده ان؟ و شاید سوال مهم تر این باشه که به چه دلیل ما نمی تونیم رهبر شیم؟ به چه دلیل ما نمی تونیم طرز تفکر، ارزشا و اهداف خود رو به جامعه معرفی کنیم و اونایی رو که به حرفامون اهمیت میدن رهبری کنیم؟

اما قبل اینکه به جواب این سوالات بپردازیم، پیشنهاد می کنم که مقاله «رهبران بزرگ با پرسیدن سوال به چه دلیل شروع می کنن» رو حتما مطالعه بفرمایید.

نگاهی کوتاه به روشای رهبری از گذشته تا به امروز

با نگاهی به تاریخ و زندگی رهبرانی مثل ماهاتما گاندی، وینستون چرچیل، مارتین لوترکینگ و حتی استیو جابز، شکلای جور واجور سبکای رهبری رو میبینیم و با نگاهی دقیق تر حتی متوجه میشیم که هر رهبری، سبک رهبری منحصر به خود رو داشته. بیایید کمی در تاریخ سفر کنیم و عقب تر بریم! قدیمی ترین رهبران دنیا چه کسائی بودن؟ شاید اولین رهبریا در قبیله ها بوجود اومده. قبیله هایی که هر کدوم اهداف، ارزشا و منافع مشترک داشتن و از بین خود یه نفر رو به عنوان رهبر خود انتخاب کردن.

اما این فرد واقعا چه ویژگیایی داشته؟ بسیار تنومند بوده؟ سریع بوده؟ ، ممکنه همه این ویژگیا رو داشته باشه، در آخر قدرت فیزیکی دست کم در گذشته اهمیت بیشتری داشت، اما من فکر می کنم که قدرت فکری رهبران قبیله، مهم ترین ویژگی و امتیازی بوده که نسبت به بقیه داشتن.

کومیک ویژگی رهبری

اتفاقا همین طرز فکر افراد بوده که روشای رهبری جدیدی رو ایجاد کرده. مثلا چی فورد رو تبدیل به یه رهبر صنعتی کرده؟ طرز تفکری که این تولید کننده داشت، یعنی دقیق شدن و فوکوس کردن بر تولید انبوه اجناس تا از راه اون بتونه فکر خود رو منتشر کنه و سلیقه مشتریان رو عوض کنه. ایراد کار اینجا بود که این روش رهبری حق انتخاب کمی به مردم می داد. اما تولید انبوه محصول پس از یه مدت دیگه پاسخگوی نیاز جامعه نبود. چون کم کم آدما به این نتیجه رسیدن که می تونن سلیقه خود رو داشته باشن و این تولید کنندگان هستن که باید طبق سلیقه اونا تولید کنن. اینجا بود که تبلیغات رسانه ای قوت گرفت و معادله موفقیت این جوری تعریف شد: هزینه بیشتر تبلیغات = فروش و موفقیت بیشتر.

اما امروز دیگه هزینه های تبلیغاتی انبوه و رسانه ای هم فایده ای نداره. چون نگرانیای مردم فرق بسیار زیادی پیدا کرده. دیگه ۱۰ یا ۲۰ یا ۳۰ سلیقه در دنیا وجود نداره. امروز شاید به ازای هر فردی یه نگرانی، سلیقه و طرز فکر متفاوت داشته باشیم. اما تکلیف رهبران در گسترده بسیار زیاد سلیقه ها چیه؟ امروزه چیجوری می تونیم تفکر خود رو منتشر کنیم و از بین انبوه طرز فکرها، نگرانیای خود رو مطرح کنیم؟ در دنیای امروز چیجوری می تونیم رهبر باشیم؟

به نظر من، میان فردی که رهبری می کنه با آدمایی که رهبری می شن، یه رابطه دوطرفه هست. یعنی جامعه هم در انتخاب اینکه کی رهبر شه و با سبک رهبری خود بتونه جنبش و حرکتی رو بسازه، نقش اساسی و مستقیم داره. به نظر من هر رهبر یا هر فردی که به دنبال ایجاد تغییر و منتشر کردن ایده های خوده، واسه شروع کار خود باید به دنبال آدمایی باشه که واسه طرز فکر اون اهمیت قائل هستن و نگرانیای مشترکی با اون دارن. اما چیجوری؟

اصلا به چه دلیل یه نفر رهبر می شه؟ چی به یه فرد اجازه میده تا بقیه رو هدایت کنه؟ امروز سث گودین جواب همه این سوالا رو به ما میده.

کمیک روش رهبری مناسب

دوباره سث گودین؛ سبکای رهبری خود رو قبیله ای کنین!

سث گودین فردیه که از نظر من، همیشه حرف تازه ای واسه گفتن داره و واقعا ارزش اونو داره که ساعتا پای سخنان اون بشینیم. اتفاقا در این مورد همکاران من هم موافقن و واسه همینه که تلاش داریم در تد تالکایی که واسه شما آماده می کنیم، توجه خاص تری به سخنرانیای مهم گودین داشته باشیم.

البته شک نداشته باشین گوش دادن به سخنان گودین و مشاهده تد تالک اون بهتر و جذاب تره، اما نکات جالبی در سخنرانی اون هست که بد نیس قبل از دیدن ویدیو با شما در میان بذارم. گودین امروز به ما می آموزد که رهبران دنیا، چیجوری رهبر شدن. از نظر اون مهم ترین ویژگی رهبران اینه که دقیقا می دونن چه کاری میخوان بکنن و به دنبال ایجاد چه نوع تغییری در جامعه هستن.

در واقع، رهبران درک عمیقی از مسائل، مشکلات و شرایط موجود دنیای خود دارن و همه تلاش خود رو متمرکز بر این می کنن که شرایط رو تغییر بدن.

اما به گفته گودین، در جواب به اینکه کی رهبر می شه، میشه گفت که رهبران افرای هستن که دیگه توان تحمل وضع موجود رو ندارن، یه نه بزرگ به شرایط حاکم در جامعه میگن و حرکت خود رو شروع می کنن. اما به نظر شما ما واسه رهبری، واسه موثر بودن و ایجاد تغییر، به همه افراد نیاز داریم؟ هرچه بیشتر بهتر؟ ، اگه این جوری فکر می کنین، گودین و من با شما مخالف هستیم. به چه دلیل؟ چون شما احتیاجی به همه ندارین، شما احتیاجی به انبوه آدما ندارین، تنها چیزی که شما نیاز دارین، پیدا کردن افردایه که نگرانی مشترکی با شما دارن و به اون چه که اهمیت می دین، اهمیت میدن.

و در این صورته که خیلی راحت و در کمال حیرت زدگی می بینین میان آدمایی که با شما نگرانی مشترک دارن رابطه ایجاد می شه و در آخر جنبشی شکل میگیره که اعضای اون جنبش، حاضرن با شور و شوق خیلی زیاد در مورد ارزشای خود با بقیه صحبت کنن و ایده شما رو منتشر کنن و خیلی زود شما تبدیل به رهبر این جنبش یا بهتر بگم، تبدیل به رهبر این قبیله میشین! البته قبلا هم در تد تاکی از مالکوم گلادول گفتیم که لازم نیس شما نظر همه رو جلب کنین و لازم نیس محصولی واسه همه داشته باشین.

فکر می کنم تا همین حد صحبت در مورد تد تاک گودین کافیه و شک نداشته باشین شنیدن این سخنان از زبون خود اون لذت دو چندانی داره. به خاطر همین از شما دعوت می کنم که ویدیوی امروز ما رو ببینین.

موضوعات در رابطه افزایش مشتری و فروشاخبار و رویدادهای بازاریابیتد تاک

در بحث دور و بر این مقاله شرکت کنین! ارسال دیدگاه

نیاز به مشاوره بیشتر دارین؟ واسه صحبت با کارشناسان نوین تماس بگیرین.

۰۲۱-۶۳۴۰۴ ۵ دقیقه رایگان

حامد رضوی

سید حامد رضوی هستم. یه جدیدی، که همیشه به دنبال یادگیری و تجربه چیزای جدیده و دوست داره در جامعه اثر داشته باشه.
پیشنهاد میکنیم این مقالات رو هم بخونین

Published on :Posted on